Stogų šiltinimas putomis

Stogas yra namo kepurė ir jis šitaip vadinamas ne be reikalo. Iš tiesų tai būtent ši namo dalis yra bene geriausias šilumos laidininkas iš namų. Kodėl? Paprasta – juk šiluma kyla į viršų, tad kuo nesandaresnis namo stogas, tuo greičiau šiluma per jį pasišalins. Tai ne tik neigiamai veikia mikroklimatą namuose, tačiau ir šildymo sąskaitas, nes daug energijos tiesiog išeikvojama veltui. Štai kodėl svarbus kokybiškas stogų šiltinimas.

Rinkdamiesi šilumos izoliacijos medžiagas dažnas svarsto, kurios geriausiai izoliuoja šilumą, kurias sparčiau galima sumontuoti, kiek vienos ar kitos kainuoja ir pan. Dažnai svarbu suderinti ir aukštą kokybę, ir spartumą, o dar ir gerą kainą. Skeptikai sakys, jog tai sunkiai įmanoma, o mes patikiname – stogo šiltinimas poliuretano putomis idealiai atitiks visus minėtus kriterijus.

Stogų šiltinimas putomis

Kuo išsiskiria šios termoputos?

Purškiamos poliuretano putos statybų sektoriuje tikrai nėra naujovė – pažengusiose šalyse, kurių gerąja patirtimi remiamės, jos naudojamos jau seniai ir pelnytai yra viena populiariausių šiltinimo medžiagų. Džiugu, kad mūsų šalyje klientai taip pat domisi naujovėmis, inovatyviais sprendimais ir ieško alternatyvų įprastai stiklo ar akmens vatai bei pasinaudoja termoputų privalumais.

Šios putos laisvai kvėpuoja, jos ekologiškos ir saugo statinio konstrukcijas, su kuriomis sukimba. Tiesa, prie bet kokio paviršiaus jos prisitvirtina itin patikimai. Dėl putų galimybės plėstis jos pasiekia ir šiltinamąja medžiaga užpildo net menkiausius tarpelius, todėl stogo plokštumoje nelieka oro tarpų, tampančių šalčio tuneliais, kuriais šiluma iškeliauja iš namų.

Nustebtumėte, kokią žalą gali padaryti net vienas vienintelis nedidelis likęs neapšiltintas oro tarpelis!

Kaip minėjome, poliuretano putos yra atvirų arba uždarų porų. Jei nuspręsite, kad stogo šiltinimas putomis Jums yra geriausias pasirinkimas, turėtumėte žinoti, jog abi rūšys bus geras variantas, tačiau kartais reikia labiau atsižvelgti į konkrečius poreikius. Atvirų porų putos yra labai lengvos, elastingos, jos linkę stipriai plėstis, todėl pasieks visus tarpelius, tačiau jos nėra itin atsparios drėgmei, tad iš vidaus reikalinga garo izoliacija.

O štai uždarų porų putos yra kietos, stabilios, tad jos net kelis kartus sutvirtina konstrukciją, taip pat jos atsparios vandeniui, tad garo izoliacija nebus reikalinga.

Kas yra poliuretano putos?

Tai patvari, ilgaamžė ir puikias šilumos bei garso izoliacijos savybes užtikrinanti izoliacinė medžiaga. Poliuretano putos gali būti dvejopos: atvirų arba uždarų porų. Tiek vienos, tiek kitos turi daug panašumų, kai kuo skiriasi, tačiau abiejų rūšių medžiaga yra puikus pasirinkimas šiltinimui: sienų, stogų, pamatų, grindų, pertvarų, perdangų ar kitų namo elementų. Šiltinimas putomis tobulai tinka ir naujiems statiniams, A klasės, taip pat ir renovuojamiems.

Purškiamos putos labai tiks, jei aktualus stogų šiltinimas, mat jos sukuria vientisą, puikiomis savybėmis pasižymintį šilumos izoliacijos sluoksnį.

Kas yra poliuretano putos

Stogo šiltinimas poliuretano putomis: kokie privalumai?

Šios putos (ypač uždaras poras turinčios) labai vertinamos dėl puikių šilumos izoliacijos rodiklių. Teigiama, jog per stogą galima prarasti net iki 80 proc. šilumos, jei jis apšiltintas nekokybiškai. Tad stogo šiltinimas putomis tikrai pasiteisins.

Putos purškiamos vientisai, todėl nėra susidūrimų, kas neišvengiama šiltinant įprasta akmens ar stiklo vata. Taigi neatsiranda papildomi tarpai.

Besiplėsdamos putos idealiai užpildo net sunkiai pasiekiamus tarpelius.

Garantuojamas itin tvirtas sukibimas su medžiu, betonu, stiklu, metalu ar kt. Čia galime paminėti ir dar vieną privalumą – labai operatyvų šiltinimo procesą, mat pagrindo nereikia paruošti, putos purškiamos labai greitai, sustingsta taip pat operatyviai, negana to, kone netrukus galima montuoti ir apdailą.

Stogo šiltinimas termoputomis garantuos ne tik šilumos, bet ir garso izoliaciją! Namų nepasieks triukšmas iš lauko, todėl tai labai didelis privalumas, ypač tada, jei gyvenate šalia vaikų darželio, geležinkelio bėgių, oro uosto ar pan.

Putos atsparios drėgmei, pelėsiui, jų nemėgsta graužikai.

Stogo šiltinimas putomis atitinka ekologijos principus – šios putos nekenksmingos nei žmogui, nei aplinkai.

Stogų šiltinimas putomis: kokie privalumai ir galimybės?

Termoputos šlaitinio ar plokščio stogo šiltinimui bus tobulas variantas, nes vargu, ar rinkoje rastume sandaresnių ir patvaresnių šiltinimo medžiagų nei purškiamos poliuretano putos.

Šiltinant putomis, palyginti su kitomis alternatyviomis medžiagomis, termoputų sluoksnis bus kur kas plonesnis (uždarų porų putų), todėl efektyviai taupomas pastogės plotas į aukštį – ypač aktualu, jei įrengiama mansarda, palėpė.

Stogo šiltinimas poliuretano putomis suteiks progą nušauti „du zuikius vienu šūviu“ – apšiltinsite stogą ir drauge sustiprinsite stogo konstrukciją. Putos vientisu sluoksniu padengia stogo konstrukcijas, bus išvengta sujungimų ir susidarys vientisa plokštuma – tvirta, sandari, stabili.

Putas galima pūsti tiesiai ant šlaitinio stogo dangos (iš vidaus), tačiau geresnis variantas – ant difuzinės plėvelės tarp stogo gegnių. Jei naudojamos atvirų porų putos, tai iš vidaus reikės garo izoliacinės plėvelės, jei stogo šiltinimas atliekamas uždarų porų putomis, garo izoliacinės plėvelės nereikės.

Dar vienas aspektas – kai sandarinamas plokščias stogas iš išorės. Tokiu atveju putas svarbu apsaugoti nuo ultravioletinių spindulių. Dar plokštiems stogams labai svarbus atsparumo gniuždymui aspektas, todėl verta rinktis uždarų porų putas – bus tobulas variantas šio tipo stogui.

Nors stogo šiltinimas putomis nėra įnoringas procesas, tačiau jį patikėti reikia specialistams. Poliuretano putomis stogų šiltinimas galimas dvejopai: iš vidaus arba iš lauko. Didelio skirtumo tarp šių pasirinkimų nėra. Jei nežinote, kuris variantas geriau tinka Jums, mūsų komanda patars ir padės priimti geriausią sprendimą.

Stogų šiltinimas poliuretanu su „Ecologika“

  • Didžiuojamės profesionalia komanda, šioje rinkoje dirbančia jau ne vienerius metus ir sukaupusia solidžią patirtį bei galinčia klientams siūlyti aukščiausio lygio paslaugas.

  • Nuolat tobulėjame, augame, semiamės gerosios patirties pavyzdžių iš pažangius sprendimus šiltinimo poliuretanu procese realizuojančių šalių.

  • Naudojame išskirtinai tik aukštos kokybės medžiagas.

  • Viso proceso metu bendradarbiaujame su klientais, teikiame išsamią informaciją.

  • Laikomės sutartų terminų.

  • Jei domina pigiausias variantas, pasiūlysime optimalių sprendimų.

Kiek kainuoja stogų šiltinimas poliuretano putomis?

Stogo šiltinimas – kaina už komfortą, šilumos išsaugojimą namuose, ilgaamžį stogo sandarumą ir geriausią kokybę. Kainai įtakos turi ne vienas aspektas. Bene didžiausią įtaką galutinei kainai daro tai, kokios rūšies putos bus pasirinktos: atvirų porų ar uždarų porų. Pirmosios yra kelis kartus pigesnės – jų kaina siekia apie 60 eurų už m3. Uždaro tipo putų kaina yra apie 180 eurų už m3. Tačiau tai nereiškia, jog šiltinant uždaromis putomis galutiniame rezultate kaina gausis keliskart aukštesnė nei tada, jei šiltinimui pasirinktumėte atvirų porų putas. Esmė ta, jog pasiekti norimam rezultatui atvirų porų putų galimai reikėtų bent dvigubai daugiau nei putų, turinčių uždaras poras.

Dar tai, kiek kainuos stogo šiltinimas, priklauso ir nuo šiltinamo ploto bei putų sluoksnio storio, nes tai tiesiogiai susiję su medžiagos išeiga.

Taigi kiekvienu atveju kainą skaičiuojame individualiai, įvertinę kliento poreikius ir aplinkybes.

UAB "GREITAI STATAU" – užtikrinsime maksimalų Jūsų namo stogo sandarumą, patvarumą ir ilgaamžiškumą.

Parašyti laišką

Užpildykite visus laukus.
Užpildykite visus laukus.
Užpildykite visus laukus.
Užpildykite visus laukus.

NAVIGACIJA

PASLAUGOS

KONTAKTAI

UAB GREITAI STATAU

Įm. kodas: 303109367

PVM kodas: LT100008026313

+370 613 89977

info@greitaistatau.lt

Image